List Fortress
Tournaments
About
MetaWing
League
Edit a Match
Player1:
OveR2
Giacomo Pasquini
Tommaso Landini
Patrick Partesotti
Cormac Higgins
MatijaMandurov
Luca Galasso
Nicolas Durand
Tommaso Loss (ciurlo)
Marco Pividori (PV)
Marco Rossetti
Stefano Terminiello
Lorenzo Marasca
Aurélien Coudray
Matteo Lo Cicero (Loch)
Marco de Scordilli
Roger Bussinger
Alessandro Paro
Giuseppe Bitetto
Francesco Grandis
Maxime "Maxx" Clergue
Pierre Buffiere
AleMarmo
Greta Bertolo
Marco Crivaro
charlesfilm
Fabio Gargiulo
Matteo Sereni
Flavio Marano
Samuele Rasulo
Ryan Kunzle
Dario Olivieri
Gregory Pizzuto
Matteo Magistroni
Riccardo Gragnola
Luca Fortunati
Lex Liechti
Marco Poggi
Vito Mazzotti
Andrea "Bakkhos" Bacchetta
Angelo Campi (Pikachu)
Simon Willis (Sith Holocron)
Damjan Makuc
virginia manzini
Duca D'Alba
Fabian "Die_2" Z.
Yuri sinigaglia
Gary McDowell
Dale Cromwell
Alessio Scarfone
Piero Ruggiero
Sebon
Alberto Cecconi
Danilo "Drakkan" Bordoni
Federico Bona
Muzzune
Angelo Mei
Corino Alessandro
Tadej Močnik
Radames Destefani
Francesco benciolini
Edoardo Mazzotti
Giacomo Canali
Marco Mazzarelli
Ian Colombo
Darrell McDowell
Denis Riva 'LogHay'
Mattia Molinero
Marco Tocchi
Vektor92
Alex CampioneDelPopolo Zaramella
Marco Nocera
Michele "Mitchell" Battaglia
Mariavittoria Ghezzi
Gabriele Muraglia
Carlo Peano
Michele Nori
Filippo Vidinich
Alessandro Raiteri
Micaela Raiteri
Fabio Botti
Daniele Labruna
Davide Ripamonti
Giacomo Arosio
Federico Valenza
Federico "Lando" Martelli
Player 1 points:
Player2:
OveR2
Giacomo Pasquini
Tommaso Landini
Patrick Partesotti
Cormac Higgins
MatijaMandurov
Luca Galasso
Nicolas Durand
Tommaso Loss (ciurlo)
Marco Pividori (PV)
Marco Rossetti
Stefano Terminiello
Lorenzo Marasca
Aurélien Coudray
Matteo Lo Cicero (Loch)
Marco de Scordilli
Roger Bussinger
Alessandro Paro
Giuseppe Bitetto
Francesco Grandis
Maxime "Maxx" Clergue
Pierre Buffiere
AleMarmo
Greta Bertolo
Marco Crivaro
charlesfilm
Fabio Gargiulo
Matteo Sereni
Flavio Marano
Samuele Rasulo
Ryan Kunzle
Dario Olivieri
Gregory Pizzuto
Matteo Magistroni
Riccardo Gragnola
Luca Fortunati
Lex Liechti
Marco Poggi
Vito Mazzotti
Andrea "Bakkhos" Bacchetta
Angelo Campi (Pikachu)
Simon Willis (Sith Holocron)
Damjan Makuc
virginia manzini
Duca D'Alba
Fabian "Die_2" Z.
Yuri sinigaglia
Gary McDowell
Dale Cromwell
Alessio Scarfone
Piero Ruggiero
Sebon
Alberto Cecconi
Danilo "Drakkan" Bordoni
Federico Bona
Muzzune
Angelo Mei
Corino Alessandro
Tadej Močnik
Radames Destefani
Francesco benciolini
Edoardo Mazzotti
Giacomo Canali
Marco Mazzarelli
Ian Colombo
Darrell McDowell
Denis Riva 'LogHay'
Mattia Molinero
Marco Tocchi
Vektor92
Alex CampioneDelPopolo Zaramella
Marco Nocera
Michele "Mitchell" Battaglia
Mariavittoria Ghezzi
Gabriele Muraglia
Carlo Peano
Michele Nori
Filippo Vidinich
Alessandro Raiteri
Micaela Raiteri
Fabio Botti
Daniele Labruna
Davide Ripamonti
Giacomo Arosio
Federico Valenza
Federico "Lando" Martelli
Player 2 points:
Result
Winner:
OveR2
Giacomo Pasquini
Tommaso Landini
Patrick Partesotti
Cormac Higgins
MatijaMandurov
Luca Galasso
Nicolas Durand
Tommaso Loss (ciurlo)
Marco Pividori (PV)
Marco Rossetti
Stefano Terminiello
Lorenzo Marasca
Aurélien Coudray
Matteo Lo Cicero (Loch)
Marco de Scordilli
Roger Bussinger
Alessandro Paro
Giuseppe Bitetto
Francesco Grandis
Maxime "Maxx" Clergue
Pierre Buffiere
AleMarmo
Greta Bertolo
Marco Crivaro
charlesfilm
Fabio Gargiulo
Matteo Sereni
Flavio Marano
Samuele Rasulo
Ryan Kunzle
Dario Olivieri
Gregory Pizzuto
Matteo Magistroni
Riccardo Gragnola
Luca Fortunati
Lex Liechti
Marco Poggi
Vito Mazzotti
Andrea "Bakkhos" Bacchetta
Angelo Campi (Pikachu)
Simon Willis (Sith Holocron)
Damjan Makuc
virginia manzini
Duca D'Alba
Fabian "Die_2" Z.
Yuri sinigaglia
Gary McDowell
Dale Cromwell
Alessio Scarfone
Piero Ruggiero
Sebon
Alberto Cecconi
Danilo "Drakkan" Bordoni
Federico Bona
Muzzune
Angelo Mei
Corino Alessandro
Tadej Močnik
Radames Destefani
Francesco benciolini
Edoardo Mazzotti
Giacomo Canali
Marco Mazzarelli
Ian Colombo
Darrell McDowell
Denis Riva 'LogHay'
Mattia Molinero
Marco Tocchi
Vektor92
Alex CampioneDelPopolo Zaramella
Marco Nocera
Michele "Mitchell" Battaglia
Mariavittoria Ghezzi
Gabriele Muraglia
Carlo Peano
Michele Nori
Filippo Vidinich
Alessandro Raiteri
Micaela Raiteri
Fabio Botti
Daniele Labruna
Davide Ripamonti
Giacomo Arosio
Federico Valenza
Federico "Lando" Martelli